Pravda o zdravotních matracích

Zdravotní a ortopedické matrace.
Označení, které je často zneužívané a mnohdy jde o klamání zákazníka, který v dobré víře, že udělal něco pro své zdraví, pouze naletěl na nekalé praktiky obchodníků.

Co by měla splňovat zdravotní matrace a jak ji poznáme? V první řadě by všechny části - jak jádro tak i potah - měly být vyrobené z prvotřídních certifikovaných materiálů. Tyto certifikáty vydávají přední evropské testovací laboratoře ve spolupráci s AJA, UKAS, LGA a Dupont. Certifikát Oeko-Tex zaručuje nepřítomnost alergenních látek a absenci škodlivých látek, které mohou ohrožovat zdraví.

Vlastnosti matrace určuje složení jednotlivých vrstev a jejich profilace. Zejména u pěnových matrací je množství materiálů nepřeberné. Některé pěny jsou vhodné jako nosné, jiné mají antidekubitní účinky a další mohou třeba chladit či hřát. Složení je důležité z hlediska prokrvení kloubů a také ortopedických vlastností matrace. Například ve společnosti Magniflex spolupracují na vývoji matrace lékaři ze šesti zdravotních oborů. Takový postup může snadno garantovat jedinečnou zdravotní prospěšnost a podporu spánkové regenerace v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Na druhé straně jsou výrobci, kde složení matrace vytváří obchodní oddělení. Každý si může udělat představu o tom, co je v tomto případě důležité. Pohádka o testování se přidá do popisu o skvělých zdravotních účincích a hurá na trh. Taková zdravotní matrace 1+1 zdarma do 5000,- bude zajisté bestseller. Ale raději s dvouletou zárukou, aby se nevracely...

Vyznat se v množství certifikátů je opravdu oříšek, proto pro vás máme tip. Abyste měli jistotu, že se jedná o opravdovou zdravotní matraci, napoví vám jednoduše výše DPH. Matrace a polštáře, které splňují nejpřísnější normy, jsou zařazené mezi zdravotní produkty 1. kategorie a koupíte je se sníženou sazbou 15 % DPH.

Kvalitu použitých materiálů také podtrhuje záruční doba. Pravděpodobně si matraci nekupujete pouze na dva roky. Proto je běžné, že u kvalitních materiálů prodlužuje výrobce záruční dobu na proležení na 8 nebo i 12 let.
Vývoj a kvalita použitých materiálů se projeví na ceně, která bývá pouze nepatrně vyšší, než u běžných matrací srovnatelných parametrů. Největší rozdíl, který poznáte je v tom, zda se probouzíte odpočatí a šťastní nebo ne.

Každý jsme jiný. Co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Nevybírejte podle popisů na internetu. Nejsou vždy pravdivé. Věřte vlastním smyslům. Rozdíl jistě poznáte. Přijďte si k nám poležet.