Jak poznat zdravotní matraci?

Zdravotní a ortopedické matrace.


Označení, které je často zneužívané a mnohdy jde o klamání zákazníka, který v dobré víře, že udělal něco pro své zdraví, pouze naletěl na nekalé praktiky obchodníků.

Co by měla splňovat zdravotní matrace a jak ji poznáme? V první řadě by všechny části - jak jádro tak i potah - měly být vyrobené z prvotřídních certifikovaných materiálů. Tyto certifikáty vydávají přední evropské testovací laboratoře ve spolupráci s AJA, UKAS, LGA a Dupont. Certifikát Oeko-Tex zaručuje nepřítomnost alergenních látek a absenci škodlivých látek, které mohou ohrožovat zdraví.

Vlastnosti matrace určuje složení jednotlivých vrstev a jejich profilace. Zejména u pěnových matrací je množství materiálů nepřeberné. Některé pěny jsou vhodné jako nosné, jiné mají antidekubitní účinky a další mohou třeba chladit či hřát. Složení je důležité z hlediska prokrvení kloubů a také ortopedických vlastností matrace. Například ve společnosti Magniflex spolupracují na vývoji matrace lékaři ze šesti zdravotních oborů. Takový postup může snadno garantovat jedinečnou zdravotní prospěšnost a podporu spánkové regenerace v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Vybrané produkty Magniflex jsou certifikovány jako zdravotní produkty první kategorie a mají prohlášení o shodě CE. Tato nejvyšší zdravotní certifikace v rámci EU umožňuje prodávat takto označené produkty se sníženou sazbou DPH jako zdravotní produkty první kategorie - MEDICAL DEVICE CLASS 1.

CO VLASTNĚ ZDRAVOTNÍ MATRACE ZNAMENÁ?

medical_device_class_one

Označení zdravotní matrace může používat jen matrace, která je zdraví prospěšná. Tedy ta, která má vhodné anatomické účinky, uvolní tělo během spánku, umožní mu lépe regenerovat, působí proti proleženinám a zásadně snižuje počet otočení spícího během spánku. V České republice podmínky pro získání označení Medical device class 1 získalo jen několik matrací, které mají min. 4 cm paměťové pěny a splňují další podmínky nutné k získání tohoto certifikátu. Jsou to ty se zlatou pečetí.

 

Bohužel je v ČR možné prodávat matrace s označením "Zdravotní" , které by nejvyšší certifikační autoritu Medical device class 1 nikdy nezískaly. Dá se říci, že v ČR je každý kus molitanu zdravotní.

 Nepřísluší nám hodnotit způsob, jakým se některé matrace mezi zdravotní produkty dostali. V našem obchodě si můžete matrace s českou i mezinárodní certifikací velice snadno vyzkoušet a udělat si vlastní představu. 

Kvalitu použitých materiálů také podtrhuje záruční doba. Pravděpodobně si matraci nekupujete pouze na dva roky. Proto je běžné, že u kvalitních materiálů prodlužuje výrobce záruční dobu na proležení na 8 nebo i 12 let.
Vývoj a kvalita použitých materiálů se projeví na ceně, která bývá pouze nepatrně vyšší, než u běžných matrací. Rozdíl, který poznáte je v tom, zda se probouzíte odpočatí a šťastní nebo ne.

Každý jsme jiný. Co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Nevybírejte podle popisů na internetu. Nejsou vždy pravdivé. Věřte vlastním smyslům. Přijďte si k nám poležet. Rozdíl jistě poznáte.

Na co dát opravdu pozor?

V poslední době se na náš trh dostávají produkty našich severních sousedů s podezřele nízkou cenou a minimální 2- letou zárukou. Je jasné, že cena a kvalita jdou ruku v ruce. A to nechceme spekulovat o zdravotní nezávadnosti výparů z materiálů, které celou noc dýcháte.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení