Jak poznat zdravotní matraci?

Zdravotní a ortopedické matrace.


Označení, které je často zneužívané a mnohdy jde o klamání zákazníka, který v dobré víře, že udělal něco pro své zdraví, pouze naletěl na nekalé praktiky obchodníků.

Co by měla splňovat zdravotní matrace a jak ji poznáme? V první řadě by všechny části - jak jádro tak i potah - měly být vyrobené z prvotřídních certifikovaných materiálů. Tyto certifikáty vydávají přední evropské testovací laboratoře ve spolupráci s AJA, UKAS, LGA a Dupont. Certifikát Oeko-Tex zaručuje nepřítomnost alergenních látek a absenci škodlivých látek, které mohou ohrožovat zdraví.

Vlastnosti matrace určuje složení jednotlivých vrstev a jejich profilace. Zejména u pěnových matrací je množství materiálů nepřeberné. Některé pěny jsou vhodné jako nosné, jiné mají antidekubitní účinky a další mohou třeba chladit či hřát. Složení je důležité z hlediska prokrvení kloubů a také ortopedických vlastností matrace. Například ve společnosti Magniflex spolupracují na vývoji matrace lékaři ze šesti zdravotních oborů. Takový postup může snadno garantovat jedinečnou zdravotní prospěšnost a podporu spánkové regenerace v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Vybrané produkty Magniflex jsou certifikovány jako zdravotní produkty první kategorie a mají prohlášení o shodě CE. Tato nejvyšší zdravotní certifikace v rámci EU umožňuje prodávat takto označené produkty se sníženou sazbou DPH jako zdravotní produkty první kategorie - MEDICAL DEVICE CLASS 1.

CO VLASTNĚ ZDRAVOTNÍ MATRACE ZNAMENÁ?

medical_device_class_one

Označení zdravotní matrace může používat jen matrace, která je zdraví prospěšná. Tedy ta, která má vhodné anatomické účinky, uvolní tělo během spánku, umožní mu lépe regenerovat, působí proti proleženinám a zásadně snižuje počet otočení spícího během spánku. V České republice podmínky pro získání označení Medical device class 1 získalo jen několik matrací, které mají min. 4 cm paměťové pěny a splňují další podmínky nutné k získání tohoto certifikátu. Jsou to ty se zlatou pečetí.

 

Bohužel je v ČR možné prodávat matrace s označením "Zdravotní" , které by nejvyšší certifikační autoritu Medical device class 1 nikdy nezískaly. Dá se říci, že v ČR je každý kus molitanu zdravotní.

 Nepřísluší nám hodnotit způsob, jakým se některé matrace mezi zdravotní produkty dostali. V našem obchodě si můžete matrace s českou i mezinárodní certifikací velice snadno vyzkoušet a udělat si vlastní představu. 

Kvalitu použitých materiálů také podtrhuje záruční doba. Pravděpodobně si matraci nekupujete pouze na dva roky. Proto je běžné, že u kvalitních materiálů prodlužuje výrobce záruční dobu na proležení na 8 nebo i 12 let.
Vývoj a kvalita použitých materiálů se projeví na ceně, která bývá pouze nepatrně vyšší, než u běžných matrací. Rozdíl, který poznáte je v tom, zda se probouzíte odpočatí a šťastní nebo ne.

Každý jsme jiný. Co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Nevybírejte podle popisů na internetu. Nejsou vždy pravdivé. Věřte vlastním smyslům. Přijďte si k nám poležet. Rozdíl jistě poznáte.

Na co dát opravdu pozor?

V poslední době se na náš trh dostávají produkty našich severních sousedů s podezřele nízkou cenou a minimální 2- letou zárukou. Je jasné, že cena a kvalita jdou ruku v ruce. A to nechceme spekulovat o zdravotní nezávadnosti výparů z materiálů, které celou noc dýcháte.

×

Splátková kalkulačka ESSOX