Jak vybrat správný polštář

Jak vybrat správný polštář

Kvalitní a zdravý spánek, po kterém se probudíte odpočatí a v dobré kondici, závisí nejvíce na matraci. Tomuto tématu jsme se zde již věnovali. 10% těla, konkrétně hlava a krční páteř, však k dokonalé spánkové regeneraci potřebuje správný polštář. Ale jak vybírat?

jak-ybrat-polštář_1200x6000

Na trhu se dají pořídit polštáře klasické s výplní z prachového peří nebo z dutého polyesterového vlákna-většinou v různých velikostech. Jejich náplň se dá v některých případech regulovat, avšak správné polohy hlavy a krční páteře s nimi nedosáhneme.

Již poměrně dlouhou dobu se v obchodech nabízí polštáře anatomické vyrobené převážně z pěnových materiálů, které mají buď klasický tvar tzv. ,,dražé“ nebo tvar vlnky. Každý tvar je vhodný pro jinou polohu spánku. Zatím co klasický tvar se spíše hodí pro spaní na zádech, vlnku využijete zejména při spaní na boku. Spaní na břiše není ze zdravotních důvodů příliš vhodné, ale pokud Vám jiná poloha nevyhovuje, volte polštář co nejnižší a hodně měkký, aby krční páteř nebyla příliš v záklonu.

Co se týká pěnových materiálů, tak nejčastěji se setkáte s viscoelastickou(línou nebo také paměťovou) pěnou, která má výborné vlastnosti právě pro správnou podporu krční páteře a zároveň neutlačuje nervy a cévy. U dražších výrobků může být tato pěna obohacena o rostlinné extrakty, které se z ní uvolňují při zahřátí na tělesnou teplotu a mají blahodárný vliv na nervový systém a protizánětlivé účinky. Někdo by mohl namítat, že se na takovém polštáři více potí (je to individuální), leč řešení je zde i pro něj. Buď si vybere polštář z gelové pěny, která se daleko pomaleji zahřívá než pěna paměťová nebo jsou v nabídce polštáře paměťové s termoregulačním potahem z Outlastu, který dokáže udržet na těle konstantní teplotu. Výběr je opravdu velký a zdá se, že podle těchto rad se dá polštář pořídit poměrně snadno, ale zdání klame. Každý máme jiné požadavky, jinak široká ramena, jinou hmotnost. Polštáře se vyrábí v různých tuhostech a výškách. Navíc každý má jinak tuhou matraci, do které se částečně zaboří. Podle toho také musíme vybírat výšku a tuhost polštáře. Takže sednout k internetu a objednat polštář není výhra. Ideální je na prodejně vybrat matraci, která se tuhostí hodně podobá té, kterou máte doma a na ní potom vybírat ten správný polštář.

Pokud se zastavíte na naší prodejně Ložnice Jičín na Komenského náměstí, s výběrem Vám pomůže zkušený fyzioterapeut. Navíc polštáře, které zde nabízíme, mají nejvyšší zdravotní certifikát a splňují všechna kriteria pro zdravotní produkt 1. kategorie. Těšíme se na Vás.

×

Splátková kalkulačka ESSOX