Jak vybrat postel?

Postel je nedílnou součástí našeho života a jak už jste jistě slyšeli, spánek tvoří jeho celou třetinu. Proto je důležité tento čas strávit nejlépe kvalitním spánkem. A kvalitní spánek začíná u kvalitní postele. Každý člověk má jiné požadavky, ale vždy je nutné zaměřit se na několik hlavních bodů:

Výška postele: Každému vyhovuje jiná výška lůžka. Obecně se lépe vstává z vyšší postele. Příjemná hodnota pro snadné vstávání začíná na 50 cm. Některá provedení postelí mají nastavitelnou polohu roštů a jiné jsou od výroby pevně dané. Na to je potřeba pamatovat v souvislosti s výškou matrace a roštu. U pevných konstrukcí je dodatečná úprava pozice roštu komplikovaná.

Rozměry postele:  Nejběžnější rozměry lidé volí pro dvojlůžko 160x200 cm nebo 180x200 cm, a však v dnešní době není výjimkou pořídit si atypický rozměr lůžka např. 200x200 nebo prodloužené rozměry na 210 či 220 cm.

Materiál postele: I v tomto případě je již na trhu řada materiálů, ze kterých si každý zákazník vybere. Nejčastější volba padá na výběr ze dřevěných postelí a z postelí čalouněných. Zatímco kvalitní celomasivní dřevěná postel symbolizuje stabilitu, pevnost a dlouhověkost, čalouněné postele jsou symbolem pohodlí a měkkosti. V nabídce jsou ale také prostší verze lůžek z laminovaných desek různých dezénů v dobré ceně. Samozřejmě, že přírodní materiály jsou pro člověka vždy nejvhodnější volbou.

Čelo postele: Čelo postele je prvek, který by měl být hlavním monumentem a také dekorací ložnice. Právě dekorem čela postele můžeme vyladit konečný vzhled celé místnosti. Čelo tvoří nosnou část postele a hlavní designový prvek.

Cena postele: V neposlední řadě vybíráme postel také podle ceny. Na trhu se postele pohybují v řádech tisíců, desetitisíců, ojediněle i statisíců korun.  Je nutné si uvědomit, že na konečnou cenu má hlavní vliv kvalita zpracování, použité materiály, pevnost a stálost. Vaše postel je to, co je vidět. Neovlivní vlastnosti matrace, ale vyjadřuje vaši osobnost. Vyplatí se hledat postel, která neprošla masovou výrobou. V takové posteli pak můžete hledat duši a její skrytý příběh. Do jisté míry má i postel vliv na kvalitu vašeho života.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení