Jak vybrat postel?

Postel je nedílnou součástí našeho života a jak už jste jistě slyšeli, spánek tvoří jeho celou třetinu. Proto je důležité tento čas strávit nejlépe kvalitním spánkem. A kvalitní spánek začíná u kvalitní postele. Každý člověk má jiné požadavky, ale vždy je nutné zaměřit se na několik hlavních bodů:

Výška postele: Každému vyhovuje jiná výška lůžka. Obecně se lépe vstává z vyšší postele. Příjemná hodnota pro snadné vstávání začíná na 50 cm. Některá provedení postelí mají nastavitelnou polohu roštů a jiné jsou od výroby pevně dané. Na to je potřeba pamatovat v souvislosti s výškou matrace a roštu. U pevných konstrukcí je dodatečná úprava pozice roštu komplikovaná.

Rozměry postele:  Nejběžnější rozměry lidé volí pro dvojlůžko 160x200 cm nebo 180x200 cm, a však v dnešní době není výjimkou pořídit si atypický rozměr lůžka např. 200x200 nebo prodloužené rozměry na 210 či 220 cm.

Materiál postele: I v tomto případě je již na trhu řada materiálů, ze kterých si každý zákazník vybere. Nejčastější volba padá na výběr ze dřevěných postelí a z postelí čalouněných. Zatímco kvalitní celomasivní dřevěná postel symbolizuje stabilitu, pevnost a dlouhověkost, čalouněné postele jsou symbolem pohodlí a měkkosti. V nabídce jsou ale také prostší verze lůžek z laminovaných desek různých dezénů v dobré ceně. Samozřejmě, že přírodní materiály jsou pro člověka vždy nejvhodnější volbou.

Čelo postele: Čelo postele je prvek, který by měl být hlavním monumentem a také dekorací ložnice. Právě dekorem čela postele můžeme vyladit konečný vzhled celé místnosti. Čelo tvoří nosnou část postele a hlavní designový prvek.

Cena postele: V neposlední řadě vybíráme postel také podle ceny. Na trhu se postele pohybují v řádech tisíců, desetitisíců, ojediněle i statisíců korun.  Je nutné si uvědomit, že na konečnou cenu má hlavní vliv kvalita zpracování, použité materiály, pevnost a stálost. Vaše postel je to, co je vidět. Neovlivní vlastnosti matrace, ale vyjadřuje vaši osobnost. Vyplatí se hledat postel, která neprošla masovou výrobou. V takové posteli pak můžete hledat duši a její skrytý příběh. Do jisté míry má i postel vliv na kvalitu vašeho života.

×

Splátková kalkulačka ESSOX