Jak vyzrát na pocení během spánku.

Jak vyzrát na pocení během spánku.

Nyní během letních měsíců je toto téma velmi aktuální. Někdo s pocením nemá problémy, ale pokud během léta noční teploty neklesají pod 20°C a nemáte možnost ložnici klimatizovat(což také není ze zdravotního hlediska úplně ideální),hledá úlevu od tepla skoro každý.

Na spaní volte pouze lehkou přikrývku nebo prostěradlo, pokud máte potřebu se přikrýt.

Nemáte-li s tím problém, spěte nazí. Tak tělo nejlépe dokáže regulovat tělesnou teplotu a jako bonus Vás nebude nikde nic škrtit.

Pokud už nic nepomáhá, je zde materiál zvaný,,outlast“. Jde o materiál vyvinutý NASA pro potřeby astronautů v kosmu. Vyniká svou aktivní termoregulační schopností a skutečně výborně funguje. Pokud dojde během spánku k přehřívání, teplo je odváděno od těla a akumulováno v miniaturních mikrokapslích uložených ve tkanině. Funguje na principu fázové změny. Termokapsle jsou naplněny speciálním voskem, který mění skupenství z kapalného na pevné při teplotě 36-38°C. Miliony termokapslí akumulují odebrané teplo z přehřívajícího se těla a opět ho navrací, když se tělo ochlazuje.

Štěstí má ten, kdo si pořídil matrace, které mají Outlast již v potahu. Ale ani ostatní nejsou bez možnosti pořídit si do své postele termoregulaci.

V nabídce máme termoregulační prostěradla i povlaky na polštáře. Stačí jen vyzkoušet u nás na prodejně v Jičíně.

Přejeme Vám krásné léto.

Vaše Ložnice Jičín

×

Splátková kalkulačka ESSOX